Košarka

CIBONA IZBORILA FINALE

Zadar svladao Cedevitu i smanjio na 2-1

Košarkaši Cibone izborili su finale, a Zadar je svladao Cedevitu i produžio seriju koja se igra na tri pobjede. Vukovi su i treći put svladali Split, u Draženovom domu bilo je 83:78 (39:41).
PREDSTAVLJEN NOVI IZBORNIK

Veljko Mršić: Ambiciozan sam, imam vjeru u sebe i hrvatsku košarku

"Ambiciozan sam, imam vjeru u sebe i vjeru u hrvatsku košarku", rekao je 48-godišnji Veljko Mršić koji je u petak u Zagrebu predstavljen kao 13. izbornik muške seniorske reprezentacije s kojom će mu glavni zadatak biti izboriti nastup na Europskom prvenstvu 2021. godine.
U DOIGRAVANJU PROTIV CEDEVITE

Pobjeda košarkaša Vrijednosnica Osijek za najbolji plasman u ligi

Košarkaši Vrijednosnica Osijek u posljednjem 22. kolu osnovnog dijela prvenstva svladali su momčad Hermes Amnalitike u gostima u Zagrebu sa 103:97 i tako ukupno 12. pobjedom u ligi ostvarili najbolji plasman u klupskoj povijesti, i osnovni dio sezone završili na 5. mjestu.
DOIGRAVANJE: OSIJEK NA CEDEVITU

Završen regularni dio hrvatskog košarkaškog prvenstva

Završen je ligaški dio košarkaškog prvenstva Hrvatske. U borbu za prvaka s prvog mjesta krenut će Zadar, druga je Cibona, treći Split, a s četvrtog mjesta kreće branitelj naslova Cedevita.
ABA LIGA

Cedevita pred domaćim navijačima lovi finale

Pred košarkašima Cedevite najvažnija je utakmica dosadašnjeg djela regionalne ABA lige. Hrvatski prvak pred svojim navijačima u dvorani Dražen Petrović igra odlučujuću, treću, utakmicu polufinala Final foura protiv Budućnosti koju vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša.
PORAŽENI OD POLJSKE

Hrvatski košarkaši neće vidjeti Svjetsko prvenstvo

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije izborila plasman na Svjetsko prvenstvo u Kini. U pretposljednjoj kvalifikacijskoj utakmici u Varaždinu poražena je od Poljske sa 77:69 (8:16, 24:20, 29:23, 16:10).